Wydarzenie zakończone. Czerwiec 2019: Rekolekcje Modlitwy Jezusowej

Wydarzenie zakończone. Poniżej informacje.

- Wydarzenie zakończone. Czerwiec 2019: Rekolekcje Modlitwy Jezusowej

Rekolekcje Modlitwa Jezusowa w Ławrze Uniowskiej

Miejsce: Świato-Uspeńska Ławra w Uniowie, k. Lwowa,
Termin: 1-8 czerwca 2019 r.

Koszt: 890 zł: wyżywienie, zakwaterowanie i organizacje rekolekcji za jedną osobę, bez koszty dojazdu autokarem. Dojazd autokarem organizowany jest przez s. Stefanię – przewidywany koszt (ok. 230 zł) zależny od ilości uczestników i płatny przed wyjazdem.

PROGRAM:

EUCHARYSTIA; SPOWIEDŹ; MILCZENIE OBECNOŚCI; MEDYTACJE (6 godzin dziennie);  KONFERENCJE;  METANIE (praktyka pokłonów); TOWARZYSZENIE DUCHOWE – CODZIENNA ROZMOWA; ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI; PRACA Z CIAŁEM I ODDECHEM.

W czasie trwania rekolekcji obowiązuje milczenie. Rekolekcje prowadzone są przez: o. Ihumena Illie Mamchaka i o. Alipija Feduna MSU – mnichów Kościoła Grekokatolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego oraz s. Stefanię Janiak – Siostrę Nazaretankę, Kościół Św. Stefana Króla.
pod Honorowym Patronatem
ks. Prof. Józefa Naumowicza – duchownego katolickiego, birytualiste, Archimandryte ormiańskiego, kierownika Katedry Historii Starożytnej na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych UKSW w Warszawie, historyka literatury wczesnochrześcijańskiej, patrologa, bizantynologa, tłumacza Filokalii.
Ćwiczenia oddechowe i pracę z ciałem poprowadzi dr Janusz D. Fidelus – (grupa medytacyjna s. Stefanii).
Lekcje uważności poprowadzą: s. Stefania Janiak, Dorota Kielawa, Janusz D.  Fidelus.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

Rekolekcje rozpoczynają się Mszą Św., 01.06.2019 r. o godz. 17.00.

Wyjazd autokarem do Uniowa  01.06.2019r g. 8.00. z Warszawy z ul. Nowosieleckiej – przy klasztorze Sióstr Nazaretanek.

Rekolekcje kończą się 08.06.2019r. śniadaniem.

Przewidywany przyjazd do Warszawy 8 czerwca 2019 r. ok godz. 19.00.

Konieczne jest posiadanie ważnego paszportu.

WYŻYWIENIE/DIETA
W czasie rekolekcji można opcjonalnie wybrać dietę kaszowo-warzywną. W formularzu zgłoszeniowym należy zaznaczyć odpowiednia opcję.
WYGODNY STRÓJ / AKCESORIA DO MEDYTACJI
W czasie rekolekcji będą odbywać się zajęcia pracy z ciałem i oddechem. Prosimy o zabranie luźnego stroju do ćwiczeń i miękkiego, wygodnego obuwia lub odpowiednio większej ilości skarpet. Jeśli ktoś posiada, można przywieźć na rekolekcje własne karimaty do ćwiczeń oraz stołki lub poduszki do medytacji.

Koszt wyżywienia, zakwaterowania i organizacji rekolekcji to 890 PLN za jedną osobę + koszty dojazdu autokarem. Dojazd autokarem organizowany jest przez s. Stefanię – przewidywany koszt (ok. 230 zł) zależny od ilości uczestników i płatny przed wyjazdem. Za dopłatą 100 PLN można zarezerwować sobie pokój tylko do własnej dyspozycji.

 

Leave a Reply