O nas

nowe 380 e1541229973879 - O nas

Grupa Modlitwy Jezusowej – spotyka się w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 18.00. Dom Parafialny w Parafii św. Stefana, ul. Czerniakowska 137, Warszawa. Wejście od ul. Nowosieleckiej.

Spotkanie trwa ok 2 godziny i rozpoczynamy dyskusją o Modlitwie Jezusowej, a potem jest medytacja Modlitwą Jezusową (2×25 min).

Spotkania prowadzi siostra Stefania Janiak, ponad 30 lat w Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej rodziny z Nazaretu. Obecnie w klasztorze Nazaretanek w Warszawie. Od ponad 20 lat siostra modli się Modlitwą Jezusową i interesuje się historią Ojców Kościoła i Ojców Pustyni.

Nasza grupa spotykamy się od 7 lat. Jako patrona przyjęliśmy św. Jana Klimaka, ponieważ jest on nazwany ojcem hezychazmu. Dlatego też spotykamy się głównie w nurcie Ojców Kościoła i Ojców Pustyni.

Uczestniczymy co roku w spotkaniach modlitewnych w Lubiniu u OO. Benedyktynów. Organizujemy też od pięciu lat – jako grupa własne rekolekcje Modlitwy Jezusowej w Żdżarach oraz organizujemy różne rekolekcje.

Zapraszamy osoby chcące bliżej poznać Pana Boga poprzez medytacje Modlitwy Jezusowej. Zachęcamy do kontaktu oraz do uczestnictwa w spotkaniach zarówno osoby niezapoznane z tematem Modlitwy Jezusowej, jak i tych którzy mieli kiedyś styczność z medytacją.

Zapraszamy również wszystkich poszukujących sensu życia.

Kontakt: s. Stefania Janiak CSFN

tel. 795-024-107, email stefa242@wp.pl